Kawalerka jest częstym pierwszym wyborem wielu osób, szczególnie młodych, które zamiast wielopiętrowego lokum wolą komfort i wygodę małego mieszkania. Trudno się temu dziwić, w końcu dobrze urządzona kawalerka zapewni wystarczającą swobodę jej mieszkańcom, a do tego jest nieporównywalnie tańsza w utrzymaniu, łatwiej zadbać w niej o porządek, a jednocześnie może być równie piękna, jak i funkcjonalna. Na co jednak zwrócić uwagę, żeby żyło nam się wygodnie na małej przestrzeni?

Trzy rzeczy, których nie może zabraknąć w kawalerce

Pierwsza i podstawowa zasada urządzania kawalerki brzmi: każdy przedmiot musi spełniać więcej niż jedną funkcję. Dlatego urządzanie warto zacząć od wyboru rozkładanej kanapy, która za dnia będzie miejscem, na którym można odpocząć, poczytać książkę, obejrzeć telewizję czy przyjąć gości na kawę, a w nocy zamieni się w komfortowe łóżko. Dobrze jest postawić na prostotę formy, gdyż wszelkiego rodzaju wybrzuszenia i ozdobne wypukłe wzorki mogą okazać się przekleństwem podczas snu. Przyda się także ukryta szuflada na pościel.

Trudno wyobrazić sobie kawalerkę bez jeszcze jednego mebla – biurka. Nawet jeśli ukończyliśmy już wszystkie etapy edukacji i nie studiujemy notatek do klasówek, a pracę zarobkową wykonujemy poza domem, i tak będziemy potrzebować biurka. Zwykle jest to miejsce, przy którym postawimy komputer, czy to do grania, czy do łączenia się z internetem, ale też będziemy mogli trzymać w jego pobliżu wszelkie ważne dokumenty. Warto zwrócić uwagę na to, aby biurko było wyposażone w przynajmniej kilka szuflad – leżące na wierzchu drobne przedmioty, jak długopisy czy zszywacze, zaburzą nam naszą i tak małą przestrzeń.

Ostatnią rzeczą, bez której nie obędziemy się w kawalerce jest przestronna szafa. Najlepsze będą takie z gładkimi frontami, jasne i pojemne w środku. Upchamy tam wszystkie te przedmioty codziennego użytku, których nie chcemy mieć na widoku, jak mop i wiadro do mycia podłogi czy szczotki do butów, schowamy tam płaszcze na zimę i mnóstwo innych rzeczy, które są przydatne tylko od czasu do czasu. W tak urządzonej kawalerce nie odczujemy małego metrażu i będziemy mogli cieszyć się swoim przytulnym mieszkaniem i zaoszczędzonymi pieniędzmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × pięć =