Dla domu i ogrodu

Sofa czy narożnik – co jest lepszą opcją?

Sofa czy narożnik – co jest lepszą opcją?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zmiana dotychczasowego wystroju salonu, a może przeprowadzka? Bez względu na to, dlaczego zdecydowałeś się kupić nowy komplet wypoczynkowy, mamy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek. Zobacz, w jakim wypadku decydować się na sofę, a kiedy dobrym wyborem będzie narożnik. Urządzaj dom zgodnie z trendami i funkcjonalnie.

Układ wnętrza a jego wystrój

Właściciele niewielkich mieszkań powinni zdecydować się na sofy. Ich kompaktowy rozmiar pozwoli łatwo wkomponować je w wystrój salonu, a także ustawić na wąskiej przestrzeni. W zależności od potrzeb można zdecydować się na sofy dwu- lub trzyosobowe. Narożnik będzie lepszą opcją dla posiadaczy dużych pomieszczeń, czy lubiących kompleksowe zaaranżowanie przestrzeni. Ze względu na swój kształt narożnik ustawić można w kącie pokoju, w pełni adaptując jego powierzchnię. Narożnik sprawdzi się też w domach z dużą ilością mieszkańców – nawet małe modele przystosowane są do wypoczynku kilku osób jednocześnie.

Funkcjonalność każdego z mebli

Innym aspektem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze mebli, jest ich funkcjonalność. Podstawową różnicą pomiędzy sofą i narożnikiem jest możliwość przechowywania pościeli. Dobrze widać to m.in. na stronie https://euforma.pl/kategoria-produktu/producenci/sits/ – większość narożników ma funkcję spania, a co za tym idzie wbudowany pojemnik na pościel. W przypadku sof nie jest to tak oczywiste, dlatego osoby chcące zyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania powinny zwrócić na to uwagę. Funkcja spania oraz pojemnik na pościel mogą być decydującymi elementami podczas wyboru mebli do domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*