Zdrowie i dieta

Czy dzieci powinny chodzić do dermatologa?

Czy dzieci powinny chodzić do dermatologa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli Twoje dziecko ma trądzik, musisz zabrać je do dermatologa.

Powinieneś zabrać je do dermatologa, jeśli:

Zaczyna się pogarszać

Trądzik zwykle pogarsza się w wieku nastoletnim, więc jeśli próbowałeś leczyć go w domu i tylko się pogarsza, to czas na wizytę u lekarza. Nie poprawia się. Jeśli Twoje dziecko ma trądzik, może upłynąć kilka tygodni lub miesięcy, zanim jego skóra się oczyści. Dermatolog może zalecić najlepsze leczenie trądziku Twojego dziecka i upewnić się, że stosuje je prawidłowo.

Zaczęło się to po tym, jak skończyli 10 lat

To jest, gdy hormony, które powodują trądzik zaczynają się rozwijać, więc ważne jest, aby rozpocząć leczenie trądziku, gdy tylko się zacznie. Jeśli czekasz zbyt długo, trądzik będzie się pogarszać i trudniejsze do leczenia. Jeśli Twoje dziecko ma problemy przed 10 rokiem życia, może to być oznaką problemów hormonalnych, które wymagają leczenia.

Masz pytania dotyczące tego, jakie zabiegi mogą działać najlepiej dla Twojego dziecka.

Różne metody leczenia działają lepiej na różne osoby, dlatego ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem o tym, co może być najlepsze dla typu skóry dziecka i rodzaju trądziku (pryszcze lub zaskórniki). Jeśli martwisz się o blizny, dobrze jest rozpocząć leczenie jak najszybciej. Można wtedy skorzystać z takich usług jak http://www.dermatoestetica.pl/oferta/dermatologia-dziecieca.Ważne jest również, aby nie czekać, aż dziecko jest w szkole średniej lub na studiach przed rozpoczęciem leczenia. Może to być szczególnie problematyczne, jeśli trądzik jest ciężki i bolesny, ponieważ dziecko może próbować nie myć twarzy lub używać innych metod leczenia (jak kremy bez recepty).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*