Life & Style

Czy fotelik dla dziecka trzeba dobrać do modelu samochodu?

Czy fotelik dla dziecka trzeba dobrać do modelu samochodu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fotelik dziecięcy do samochodu ma zapewnić bezpieczeństwo przewozu dziecka w konkretnym wieku. Mówiąc o fotelikach, w pierwszej kolejności przychodzi na myśl o jego dostosowaniu do wieku i wielkości jego małego użytkownika.

Foteliki pod kątem dziecka

Jako pierwsze kupuje się nosidełko – jest przeznaczone ono dla najmniejszych pociech, które jeszcze nie siedzą. Kiedy już maluch podrośnie, dostaje pierwszy fotelik do siedzenia – te często montuje się też tyłem do kierunku jazdy. I wreszcie są dostępne foteliki i siedziska dla dzieci najstarszych i służą im przeważnie do osiągnięcia wieku lub wzrostu, przy którym fotelik nie jest już potrzebny do bezpiecznej jazdy, przy zapiętych pasach.

A jak to wygląda odnośnie samochodu?

Samochody osobowe są mniejsze i większe, ale wszystkie konstruowano z myślą o osobach dorosłych. Stąd konieczność użycia fotelików samochodowych dla dzieci. Problem może się pojawić zwłaszcza przy tych autach, które są niewielkie. Jeśli podczas jazdy wszystkie miejsca są zajęte, musi pozostać odpowiednia ilość miejsca i dla kierowcy (odpowiedni odstęp od kierownicy i innych elementów niezbędnych do prowadzenia samochodu), jak i dla pasażerów.

Kupując pierwszy, drugi, czy już trzeci fotelik, trzeba przymierzyć, czy konkretny jego model zmieści się i ile miejsca zostanie np. dla nóżek dziecka. Czy – jeśli fotelik montuje się na tylnym siedzeniu – przedniego fotela nie trzeba będzie przesunąć do przodu. A jeśli tak, czy nie ograniczy to np. wygody kierowcy, który musi mieć zapewniony określony komfort podczas jazdy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*