W biurze większość pracowników spędza co najmniej 40 godzin tygodniowo. W związku z tym warto zadbać o właściwy jego wystrój, tak aby wykonywanie obowiązków było przyjemne i komfortowe. Absolutne minimum to oczywiście wygodne krzesełka lub fotele, a także biurka dostosowane do wzrostu poszczególnych osób.

Niezwykle istotnym elementem aranżacji tego typu wnętrz powinny być także dekoracje, które skutecznie wspomogą naszą produktywność, pobudzą w nas kreatywność lub po prostu pozwolą nam się zrelaksować.

Coś dla oczu i coś dla relaksu

Idealnym i uniwersalnym sposobem na nadanie każdemu biuru indywidualnego charakteru jest zastosowanie fototapet, naklejek lub plakatów, które są tanie, a jednocześnie wprowadzają do wnętrza ożywienie i uatrakcyjniają jego wygląd. Ciekawymi dodatkami są również popularne w ostatnich latach obrazy pleksi z nadrukiem do biura, które można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

Podczas urządzania miejsca do pracy należy jednak zawsze pamiętać o tym, że jego wystrój powinien w dużym stopniu korespondować z charakterem naszej profesji. Jeśli więc jesteśmy np. grafikami lub pracownikami agencji reklamowej, możemy sobie pozwolić na szaleństwo w postaci wielu różnych kolorów lub bibelotów, jeśli zaś prowadzimy działalność księgową lub prawniczą, powinniśmy raczej sięgnąć po stonowane i klasyczne dekoracje, które podkreślą nasz profesjonalizm.

Istotna rolę w urządzaniu biura odgrywa dobór kolorów, ponieważ wpływają one na nasz nastrój. I tak na przykład zielony doskonale nas zrelaksuje, a niebieski wspomoże naszą produktywność i wzbudzi zaufanie u klientów. Żółty natomiast skutecznie doda nam energii.

Tekst stworzony we współpracy ze SkyColor24.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × cztery =