Psy mogą być wspaniałymi towarzyszami. Nie tylko kochają nas bezwarunkowo, ale pomagają nam stać się lepszymi, szczęśliwszymi ludźmi.

Oto kilka powodów, dla których powinieneś być właścicielem psa:

Psy mogą poprawić twoje zdrowie fizyczne 

Sprawiają, że więcej chodzisz i wstajesz wcześniej rano (co jest dobre dla wszystkich). Psy pomagają również osobom z artretyzmem, ponieważ potrzebują spacerów. Udowodniono, że właściciele zwierząt domowych mają niższe ciśnienie krwi niż właściciele nie- zwierząt domowych, zbyt.

Psy mogą poprawić twoje zdrowie psychiczne

Ostatnie badanie wykazało, że posiadanie psa może zmniejszyć depresję u seniorów o połowę! Psy pomagają również osobom cierpiącym na zespół stresu pourazowego (PTSD), oferując bezwarunkową miłość i wsparcie w trudnych chwilach. Są świetnymi słuchaczami, którzy nie osądzają i nie krytykują – co jest dokładnie tym, czego niektórzy potrzebują, gdy przechodzą przez trudne chwile.

Są wspaniałe dla dzieci! 

Dzieci, które dorastają z psami, uczą się współczucia, empatii i odpowiedzialności od swoich futrzanych przyjaciół w młodym wieku. Jeśli dziecko ma psa domowego, są one również mniej narażone, aby rozwijać alergie, gdy dorastają, ponieważ były narażone na różne rodzaje bakterii i grzybów od pierwszego dnia!

Psy oddają tyle samo, co zabierają 

Kiedy spędzasz czas z psem, w końcu czujesz się szczęśliwszy i bardziej pozytywnie nastawiony do życia w ogóle! Dają nam również coś, dla czego warto żyć – coś innego niż my sami!

Jeśli chcesz stać się posiadaczem psa, to koniecznie sprawdź witrynę: https://schronisko.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 3 =