Podczas dekorowania mieszkania czy domu zazwyczaj ozdabianie ścian zostawia się na koniec, kiedy cała aranżacja pomieszczenia jest już gotowa. To bardzo dobre podejście. Pozwala na swobodne określenie ilości miejsca do zagospodarowania. Częstym zabiegiem jest umieszczanie półek na książki bezpośrednio na ścianach, które zabierają dużą powierzchnię. Mimo to nie należy zapominać o obrazach na płótnie, które swoim pięknem i unikalnością podkreślą atmosferę wnętrz. Ręcznie malowane pejzaże, martwa natura czy reprodukcje słynnych dzieł będą cieszyć nie tylko oko domowników, ale również zachwycą gości. 

Każdy element ma swoje miejsce

Inne dekoracje, które warto mieć na uwadze to wielkoformatowe zdjęcia. Idealnym pomysłem jest stworzenie prywatnej galerii własnych zdjęć u siebie w domu. To pozwoli na pochwalenie się własną pracą oraz zmotywuje do dalszych prób. Świetnym zabiegiem jest zawieszenie kompozycji luster na jednej ze ścian, co optycznie zwiększy na przykład wąski salon. Obrazy w ramkach dostępne na https://karnix.pl/ to standard znany od wielu lat. Sklepy specjalizujące się w dekorowaniu wnętrz w swojej ofercie posiadają wiele propozycji.

Doskonałym konceptem jest rozplanowanie kilku widoków o podobnej tematyce blisko siebie w równych proporcjach. Całość kompozycji da poczucie harmonii i równowagi. Warto zastanowić się również nad ręcznie plecionymi łapaczami snów. Będą fantastycznym dodatkiem w każdej sypialni. Bardzo modne ostatnimi czasy jest umieszczanie napisów na ścianach. Zazwyczaj jest to motto, z którym zgadzają się domownicy. Ostatnią propozycją jest zamocowanie trójwymiarowych paneli dekoracyjnych wykonanych z gipsu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − dziesięć =