Nowoczesne wnętrza przyciągają uwagę niebanalnym wyposażeniem i oryginalnymi wykończeniami. Wszystkie aspekty aranżacji są skrupulatnie dobrane, co przekłada się również na wysoki komfort. Takie pomieszczenia gwarantują maksimum relaksu – aranżacje idealnie dopasowane do potrzeb użytkowników uprzyjemniają każdy dzień i zdecydowanie poprawiają nastrój. W klimatycznym domu niebagatelne znaczenie mają wykorzystane materiały oraz tekstylia.

Wystrój okna – jakie rozwiązania wybrać?

Oprawa okienna to jeden z aspektów aranżacji, który natychmiast przyciąga uwagę. Wystrój okien warto zaplanować w taki sposób, aby był praktyczny, a jednocześnie gwarantował satysfakcjonujący efekt wizualny. Miłośnicy klasyki mogą wybierać spośród różnych wzorów firan i zasłon, które nadają wnętrzom klimatycznego charakteru. Co więcej – zaciemniające tkaniny doskonale radzą sobie z nadmiarem światła oraz zapewniają poczucie intymności i prywatności. Wymagający klienci mają do wyboru zasłony na szelkach, na haczykach, panelowe oraz na taśmie. Równie atrakcyjna oferta dotyczy firan, a do tych bardziej oryginalnych należą z pewnością tzw. makarony, firany panelowe oraz modele z kolorowymi nadrukami.

Właściciele nowoczesnych aranżacji często decydują się na montaż funkcjonalnych i efektownych rolet. Takie przesłony okienne można dopasować praktycznie do każdego z domowych wnętrz. W ofertach dostępne są różne wymiary, wzory i kolory. Warto też zwrócić uwagę na sposób montażu, ponieważ w sprzedaży dostępne są również takie rolety, które nie wymagają ingerencji w ramę okienną. Dużą popularnością cieszą się niejako „uniwersalne” rolety kasetowe oraz wolnowiszące, które znakomicie komponują się z różnymi stylami aranżacyjnymi. Dzięki nowatorskim roletom możliwe jest skuteczne ograniczenie nadmiaru światła słonecznego, co doskonale sprawdza się w sezonie letnim. W tej kwestii znakomitym wyborem będą rolety odbijające światło, które chronią wnętrza przed nasłonecznieniem oraz przegrzaniem. Równie skuteczne mogą się okazać rolety dzień i noc, których konstrukcja opiera się na zastosowanych naprzemienne pasach materiału – wykonanych z tkaniny transparentnej oraz zaciemniającej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + 10 =