Garnki to jedna z rzeczy, które rzeczywiście często wykorzystujemy w naszej kuchni. Dlaczego więc tak rzadko przywiązujemy do nich wagę? Dobry garnek potrafi nie tylko polepszyć smak naszych dań, ale przede wszystkim ułatwi nasze gotowanie i sprawi, że będzie przyjemniejsze. Poniżej przedstawiamy subiektywny ranking garnków, które naszym zdaniem zasługują na uwagę.

 1. Garnki aluminiowe
  Mogłyby zająć szczyt naszego rankingu, ale głównie pod względem popularności. To bez wątpienia najczęściej kupowany rodzaj garnków. Niestety trudno je utrzymać w czystości. Bez wątpienia ich zaletą jest cena. Istnieje teoria, że nie są one też zdrowie ponieważ mogą wydzielać szkodliwe substancje podczas gotowania.

 2. Garnki miedziane
  Ich główną zaletą jest wygląd. Niestety są nieodporne na kwasy zawarte w żywności.

 3. Garnki emaliowane
  Garnki spełniające swoje zadanie. Niestety jeśli emalia odpryśnie, to taki sprzęt nadaje się tylko do wyrzucenia.

 4. Garnki Żeliwne
  Wracają do łask. Sprawdzają się w kuchniach od setek lat. Są wyjątkowo wytrzymałe i potrafią być ozdobą kuchni. Niestety nie będą raczej pasowały do tych nowoczesnych.

 5. Garnki ze stali nierdzewnej
  Nasz faworyt. Są naprawdę odporne na wysokie temperatury. Dodatkowo możemy je wykorzystywać na płytach indukcyjnych. Jeśli jesteśmy uczuleni na Nikiel, nie powinniśmy ich jednak używać. Cena też będzie tutaj wyższa. Zobacz przykładową ofertę: wmf garnków

Podsumowując, przy wyborze garnków nie należy sugerować się jedynie ceną. Trzeba brać pod uwagę ich trwałość, rodzaj kuchenki na której je wykorzystamy i powłokę, którą posiadają.

Bogaty wybór garnków marki WMF w sklepie WHENA HOME znajdziesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 5 =