Technologie

Dlaczego klatka schodowa powinna być dobrze oświetlona?

Dlaczego klatka schodowa powinna być dobrze oświetlona?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klatka schodowa to bezpieczne miejsce. Jednak jest to również miejsce, w którym mogą zdarzyć się wypadki. Ponadto, jeśli zamierzasz regularnie korzystać ze schodów, będziesz chciał, aby były one dobrze oświetlone, abyś mógł zobaczyć, gdzie idziesz i co jest wokół Ciebie.

Bezpieczeństwo 

Oświetlenie ciemnych klatek schodowych pomaga odstraszyć przestępców od ukrywania się w nich, co może zmniejszyć szansę na napad lub rabunek w Twoim domu lub firmie. Ułatwia również policjantom i pracownikom ochrony (jeśli tacy są) szybkie zorientowanie się, czy w okolicy przebywa ktoś, kto nie powinien się tam znaleźć.

Zapobieganie pożarom. Dobrze oświetlone klatki schodowe mogą pomóc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się pożarów w budynku, pozwalając strażakom zobaczyć, gdzie wystąpiły szkody pożarowe i jak daleko posunęły się w kierunku innych części budynku.

Wygoda 

Dobrze oświetlona klatka schodowa może ułatwić poruszanie się osobom niepełnosprawnym, które mogą mieć problemy z wyraźnym widzeniem w warunkach słabego oświetlenia – zwłaszcza jeśli przenoszą rzeczy w górę lub w dół schodów – a także osobom, które po prostu nie chcą potykać się na oślep, próbując nawigować po nieznanym terytorium.

Jeśli poszukujesz odpowiedniej lampy do zainstalowania na klatce schodowej, to koniecznie odwiedź stronę internetową: https://novalamp.pl/kinkiety/oprawy-schodowe-i-przypodlogowe-z-czujnikiem-ruchu i poznaj interesujące Cię szczegóły.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*