Life & Style

Podstawowe narzędzia do manicure

Podstawowe narzędzia do manicure

Artem Podrez/pexels.com

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zaniedbane dłonie i obgryzione paznokcie wpływają niekorzystnie na wizerunek i potrafią zepsuć najlepszą stylizację. Każdy powinien mieć w domu podstawowe narzędzia, które pozwolą na łatwe i szybkie działania kosmetyczne. Dobrze korzystać z jednorazowego wyposażenia kosmetyczki, ale warto pamiętać, że można również kupić narzędzia ze stali chirurgicznej, które gwarantują nam jakość na lata.

Co warto mieć w kosmetyczce?

Podstawą każdej kosmetyczki są ostre cążki, które można zastąpić dobrymi nożyczkami do paznokci. Gdy są wysokiej jakości, pięknie i równo przytną paznokcie chroniąc je przed rozdwajaniem. Pilniki i polerki pozwolą na wyrównanie i wygładzenie płytki. Jeżeli pojawiają się przesuszone skórki warto zadbać również o nie. W czasie prac domowych używać rękawiczek. Nie przesuszać dłoni i nie narażać ich na działanie niskich temperatur. Na rynku można znaleźć specjalne preparaty do zmiękczania, kopytka do odsuwania i cążki lub nożyczki do usuwania skórek. Na co dzień należy używać kremów do rąk, i olejków dedykowanych do nawilżania dłoni i paznokci.

Jak dbać o narzędzia i kosmetyki do manicure?

Najlepiej aby narzędzia były wykonane z wysokiej jakości stali chirurgicznej i regularnie dezynfekowane, specjalnie przeznaczonymi do tego płynami. Należy również pilnować, aby nożyczki do skórek, paznokci i cążki były zawsze ostre. Nikomu ich nie pożyczamy, chyba że w planach poza dezynfekcją mamy sterylizację narzędzi. Artykuły jednorazowe, jak polerki i pilniczki –mogą być użyte tylko raz – później należy je wyrzucić, inaczej będą świetną pożywką dla bakterii. Mądre podejście do zakupu i dbania o narzędzia uchroni nas przed zbędnymi wydatkami, a nawet chorobami, czy zakażeniem. Piękne i zadbane dłonie, to najlepsza wizytówka, zarówno kobiety jak i mężczyzny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*