Zawód barmana w Polsce bywa często bardzo niesłusznie lekceważony. Wielu ludzi uważa, że jest to nieciekawa, kiepsko płatna praca polegająca na odtwarzaniu konkretnych przepisów na drinki. Warto jednak zapoznać się z tą profesją bliżej, ponieważ na całym świecie, wysokiej klasy specjaliści z tej dziedziny odnoszą ogromne sukcesy. Pamiętajmy, że tak, jak w przypadku każdej innej ścieżki zawodowej ważna jest pasja, odrobina talentu i mnóstwo samozaparcia w dążeniu do celu. Ta mieszanka może zaprowadzić nas o wiele dalej niż do podrzędnego klubu nocnego.

Na czym polega praca barmana?

Bartender jest odpowiedzialny nie tylko za nalewanie alkoholu. Ma on o wiele ważniejsze zadanie. W najlepszych restauracjach oraz hotelach to właśnie barman jest odpowiedzialny za dobranie odpowiedniego trunku do okazji, potrawy oraz gustów klientów. Musi się on wykazać ogromną znajomością napojów z procentami, wyczuciem w kwestii łączenia ich z sokami, syropami i likierami, a dodatkowo powinien mieć świetnie rozwinięte umiejętności komunikacyjne pozwalające na swobodne nawiązywanie kontaktów. Cechą barmana jest również nienaganna prezencja, jak też zgrabne, sprawne ruchy dłoni, które umożliwiają widowiskowe przygotowywanie smakowitych mikstur. 

Jakie możliwości ma barman?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, barman wcale nie musi zakończyć swojej kariery na staniu za barem kiepskiego klubu lub pubu. Najlepszym dowodem na to jest witryna internetowa https://ontherocksbar.pl. Możemy znaleźć tu ofertę prawdziwych, niesamowicie utalentowanych pasjonatów sztuki barmańskiej. Grupa specjalistów proponuje nam obsługę imprez oraz efektowne pokazy. Występowanie na ekskluzywnych eventach może przynieść nie tylko rozgłos takiej firmie, ale także całkiem spore profity finansowe. Jeśli jednak nie czujemy się scenicznymi bestiami, dobrą alternatywą dla zawodowej ścieżki ambitnej osoby obierającej ten kierunek, są luksusowe kluby i restauracje. Będziemy mogli zdobyć tam doświadczenie na najwyższym poziomie, a przy okazji zapoznamy się z najlepszymi trunkami świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 4 =