Life & Style

Typy ubrań, jakie przydadzą się kobietom w ciąży

Typy ubrań, jakie przydadzą się kobietom w ciąży
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odzież ciążowa to najlepiej strzeżony sekret kobiet w ciąży. Istnieje wiele powodów, dla których warto nosić odzież ciążową, w tym komfort i wygoda.

Odzież ciążowa jest zaprojektowana tak, aby zapewnić komfort i wsparcie przyszłym matkom. Odzież ciążowa jest zwykle noszona od początku ciąży do czasu narodzin dziecka.

Kobiety w ciąży mogą uznać, że poniższe artykuły są pomocne w ich potrzebach:

Koszule, dresy i topy

Powinny być luźne i swobodne, ale nie za duże. Powinny też być na tyle długie, aby zakrywały brzuch. Jeśli jesteś wysoka, możesz poszukać bluzek z dłuższymi rękawami, a także specjalne dresy ciążowe, w których mamy będą czuć się w pełni komfortowo.

Spodnie

Szukaj spodni o luźnym kroju, z elastycznym paskiem w talii lub sznurkiem do ściągania. Dżinsy z elastycznym paskiem w talii pomogą Ci utrzymać je w górze, nie wrzynając się w brzuch. Potrzebne Ci będą również spodnie ciążowe, które wygodnie układają się na biodrach, nie ograniczając ruchów i nie uciskając brzucha.

Bielizna

Zwróć uwagę na bieliznę, która nie będzie wrzynać się w skórę ani nie będzie podwijać się w kroku, gdy będziesz siadać lub schylać się – jest to szczególnie ważne, jeśli w czasie ciąży będziesz uprawiać dużo aktywności fizycznej (np. ćwiczyć).

Biustonosze ciążowe

Kobiety w ciąży muszą nosić biustonosz przez cały czas, ponieważ piersi powiększają się w czasie ciąży i są bardziej wrażliwe niż zwykle ze względu na zmiany hormonalne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*