E-papierosy stały się bardzo powszechnym widokiem w Polsce. Społeczeństwo polubiło ten sposób palenia, ponieważ jest on o wiele bardziej zdrowy od standardowych papierosów. Wszystko wychodzi też taniej, jeśli weźmiemy pod uwagę wysoką i wciąż rosnącą cenę za paczkę nawet najtańszych wyrobów tytoniowych. Tym razem sprawdzamy jakie dodatki i akcesoria warto posiadać, by nasz e-papieros był zawsze sprawny i gotowy do pracy.

Kwestie techniczne

Sposób działania typowego e-papierosa opiera się na wykorzystaniu energii elektrycznej, by umożliwić działanie atomizera. Jest to element zamieniający płyn (liquid) na charakterystyczną mgiełkę, poprzez jego miejscowe podgrzanie i odparowanie. Po kilku latach użytkowania, bateria w e-papierosie z pewnością znacznie osłabnie. Na pełnym ładowaniu będziemy więc mieli kilka godzin mniej pracy. Dlatego też dobrym pomysłem jest posiadanie akumulatorów na wymianę, jak również samych elementów atomizera. Dzięki temu w razie nieprawidłowego działania e-papierosa, w każdej chwili będzie możliwe przywrócenie jego pełnej sprawności.

Niestandardowe liquidy

Przewaga e-papierosa nad jego tradycyjnymi odpowiednikami polega przede wszystkim na tym, że możemy w nim „palić”, a właściwie wapować (od ang. vaporize) praktycznie dowolną substancję. Dlatego też na rynku znajdziemy całe mnóstwo niestandardowych wkładów (tzw. liquidów), które możemy kupić np. na https://liquider.eu/brand/1-kush. Są to na przykład produkty zawierające olejek CBD, który ma o wiele lepsze właściwości uspokajające niż nikotyna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − czternaście =