Powłoki żelowe zapewniają naszym paznokciom piękny i zdrowy wygląd. Dają możliwość przedłużania i nieograniczone sposoby stylizacji. Jedynym minusem może się okazać trudność z ich usuwaniem. Wiele pań zastanawia się nad tym, jak zdjąć żele? W salonie najczęściej stosuje się frezarkę, jednak wraz z żelem, usuwa ona także warstwy naturalnej płytki. Lepszym sposobem zdają się być kosmetyczne i delikatne acetony.

Profesjonalne płyny do samodzielnego usuwania żelu z paznokci 

Płyny zawierające w swoim składzie aceton, są w stanie rozpuścić powłokę żelową. Wypróbowanie acetonu kosmetycznego zajmie nam z początku trochę czasu, jednak w dłuższej perspektywie, gdy nauczymy się sprawdzonych trików, usuniemy żele szybko, niemal profesjonalnie. Żele usuniemy w domu przy pomocy kilku akcesoriów. Niektóre z nich z pewnością mamy w szafce lub kosmetyczce: waciki, gazę i folię aluminiową. Będziemy potrzebowały sprawdzonego acetonu kosmetycznego. Duży wybór płynów z acetonem znajdziemy np. w sklepie internetowym z profesjonalnymi artykułami do paznokci: https://chiodo.pl/pl/99-zele. Mając aceton i inne akcesoria, wystarczy nasączyć wacik lub gazę i nałożyć na paznokieć żelowy, owinąć sreberkiem, folią lub użyć do tego celu specjalnych, plastikowych klamerek na paznokcie. Nasączone żele same odchodzą od paznokcia lub można lekko podważyć warstwę żelu drewnianym patyczkiem i sam odpadnie.

Prosta i wypróbowana metoda domowego usuwania paznokci żelowych bazuje na profesjonalnym acetonie. Kosmetyczny i delikatny płyn z acetonem pozwoli szybko i bezboleśnie usunąć samodzielnie żele. Płyny z acetonem kosztują w granicach kilkunastu złotych i są bardzo wydajne. Dzięki nim, małym kosztem, bez wizyty u kosmetyczki, pozbędziemy się np. uszkodzonych warstw żelowych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 3 =