Dla domu i ogrodu

Dodatki idealne do nowoczesnego salonu

Dodatki idealne do nowoczesnego salonu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesny salon nie jest zagraconą przestrzenią, w której roi się od bibelotów, ale uporządkowaną i przemyślaną aranżacją z przemyślanymi dodatkami. Doradzamy, jakie dodatki są idealne do nowoczesnego salonu i jak nie przesadzić z ich ilością.

Zasady dobierania dodatków do nowoczesnego salonu

Dodatki w nowoczesnym salonie najlepiej dobierać pod względem funkcji. Kolejną zasadą są aspekty kolorystyczne. Kolorystyka wszelkich dodatków powinna ze sobą korespondować. Warto wybrać jeden kolor przewodni. Liczy się także oryginalność, zwłaszcza pod względem formy.

Obrazy

Funkcje dekoracyjne dobrze spełniają obrazy do salonu. Nie warto jednak przesadzać z ich ilością. Lepiej wybrać jeden większy obraz, który zostanie umieszczony na ścianie bez telewizora, najlepiej przeciwnej do ściany telewizyjnej.

Poduszki

W każdym nowoczesnym salonie pojawiają się kanapy w amerykańskim stylu, czyli duże meble wypoczynkowe, które koniecznie muszą posiadać dużą ilość poduszek, umilających odpoczynek i leniuchowanie w strefie dziennej.

Regał na książki

Jeśli w Twoim mieszkaniu nie ma osobnego pomieszczenia z funkcją biblioteki, salon jest idealnym pomieszczeniem do stworzenia miejsca na książki. Wystarczy niewielki regał, nawet narożny, lub półki powieszone na ścianie. Lepiej będzie wygospodarować na to jedną część salonu, tak aby książki nie były ustawione w różnych miejscach, gdyż zaburzy to porządek.

Oświetlenie

Funkcję oświetleniową lamp uzupełnia w nowoczesnym salonie rola dekoracyjna. Coraz częściej zamiast lamp pojawiają się taśmy ledowe, umieszczane w podwieszanych sufitach. W każdym salonie musi znaleźć się także lampa w pobliżu kanapy, której światło zapewni odpowiedni nastrój.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*