W trakcie załatwiania formalności pogrzebowych zazwyczaj ma się do załatwienia wiele spraw. Pośród nich znajdują się rzeczy ważne, kluczowe i te mniej znaczące, na których nie wszyscy się skupiają. Dziś jednak spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy fotografia nagrobna należy do kwestii istotnych oraz wyjaśnić, dlaczego jednak powinniśmy umieścić ją na pomniku.

Zdjęcie na nagrobku – warto czy nie warto?

Oczywiście, pogrążeni w żałobie członkowie rodziny często nie mają głowy do zastanawiania się nad różnymi głupstwami. Jednakże okazuje się, że sprawa zamieszczenia portretu zmarłego na jego grobie nie jest taka błaha, jak mogłaby się z początku wydawać. Przede wszystkim chodzi tutaj o wartość emocjonalną i sentymentalną takiej fotografii.

Zdjęcia tego, kogo nie ma już wśród nas, pozwalają pogodzić się ze stratą poprzez zachowanie pewnej więzi. Na miejscu wiecznego pochówku rodzica, brata, siostry lub najlepszego przyjaciela, można poczuć mentalną, wręcz namacalną łączność duchową z utraconą osobą – w końcu nie bez powodu niektórzy ludzie rozmawiają ze swymi najbliższymi nad ich grobami. Zdjęcie zamieszczone na pomniku z pewnością ułatwi oswojenie się z nieobecnością zmarłego, a także umożliwi powrót pamięcią do czasów, kiedy jeszcze był ze swoimi ukochanymi, żył pełnią życia i miał się dobrze. Najlepiej w tym celu sprawdzi się niewątpliwie fotoporcelana, na której zdjęcie zmarłego będzie świetnej jakości i przede wszystkim trwałe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − 8 =