Dla domu i ogrodu

Inwestycja w antyki – czy warto?

Inwestycja w antyki – czy warto?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z roku na rok coraz więcej osób kupuje regularnie antyki. Są to wartościowe przedmioty użytkowe i dekoracyjne, które mają minimum 50 lat, choć wielu kolekcjonerów jest zdania, że takim mianem można określać wyłącznie obiekty stworzone przed 1945 rokiem (czyli II Wojną Światową). Inwestowanie w nie niesie co prawda pewne ryzyko, ale w większości przypadków gwarantuje osiągnięcie dużych profitów finansowych. 

Spora cierpliwość to wymóg konieczny

Do antyków zaliczamy m.in. obrazy, rzeźby, artystyczne wyroby rzemieślnicze, biżuterię, meble, broń białą i palną, zegary ścienne, tkaniny ozdobne, srebrne naczynia i sztućce, a nawet porcelanę. Można je dostać przede wszystkim w antykwariatach stacjonarnych i internetowych, ale również w galeriach sztuki, komisach, na aukcjach, na pchlich targach oraz od indywidualnych kolekcjonerów.

Decydując się na inwestowanie w omawiane przedmioty, trzeba mieć świadomość, że pożądaną wartość osiągną zapewne po co najmniej kilkunastu latach, a niekiedy dopiero w kolejnym pokoleniu. Ich cena jest bowiem umowna i zależy w ogromnej mierze od popytu czy aktualnej mody. Przed zakupem konkretnego obiektu warto zawsze dokładnie zweryfikować jego autentyczność i pochodzenie, zlecając w tym celu rzeczoznawcy wykonanie profesjonalnej ekspertyzy. Zniweluje to do minimum ryzyko ewentualnej wpadki i utraty pieniędzy. Dodajmy, że przy odrobinie szczęścia na antykach można bez problemu zarobić wielokrotność kwoty początkowej. Mnóstwo ciekawych, w pełni oryginalnych antyków znajdziemy w ofercie na https://rokaj.pl/antyki-sklep-internetowy/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*