Prześcieradło nie tylko zapewnia komfort podczas spania. Zabezpiecza także materac, którego nie da się uprać w pralce. Podczas przewracania się, ale też spokojnego leżenia, naskórek ulega złuszczeniu, a ciało się poci. Ten kawałek materiału zapewnia więc higienę. Ponieważ często się go pierze i codziennie użytkuje, powinien być wykonany z tkaniny dobrej jakościowo i naturalnej. Jak więc dobrać ten element bielizny pościelowej, żeby zapewniał jak największą wygodę użytkownikowi?

Odpowiedni rozmiar

Najważniejsze, aby nie był on zbyt mały. W przypadku prześcieradła z gumką nie uda się go dobrze naciągnąć na materac lub w najlepszym wypadku będzie się ściągał. To bez gumki będzie się natomiast przesuwało. Lepiej więc wybrać większe niż zbyt małe. Ta zasada sprawdzi się także, jeśli materac jest szczególnie gruby. Najlepiej jednak wymierzyć dokładnie łoże i kupić właściwy. Dany rozmiar i typ jest tak skrojony, aby dawał odpowiednie zapasy.

Rodzaj tkaniny

Czynnikiem najmocniej decydującym o komforcie użytkowania będzie jednak materiał. Dla osób lubiących naturalną bawełnę, ale jednocześnie ceniących sobie łatwość nakładania i zdejmowania, sprawdzi się prześcieradło Jersey. Jest rozciągliwe i przyjemne w dotyku.

Na gorące letnie noce, warto pomyśleć o prześcieradle wykonanym z lnu lub klasycznej bawełny. Dobrze pochłania pot i przyjemnie chłodzi. Zimą z kolei ciepła dodadzą prześcieradła wykonane z miękkiej flaneli.

Dla kogo prześcieradło z gumką

Ten typ prześcieradła sprawdzi się dla posiadaczy łóżek z materacem oraz ceniących sobie to, że zostaje ono na miejscu. Dla osób, które nie mogą opanować dość trudnej sztuki składania takich prześcieradeł, zdecydowanie praktyczniejsze będą te klasyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + 6 =