Tworzenie strony internetowej powinniśmy rozpocząć od wyboru problematyki naszej witryny. Istotnym elementem oddziałującym na przykład na wybór domeny lub layout strony, jest decyzja, czy za pomocą projektu chcemy reklamować markę, zakładać blog tematyczny, tworzyć forum, lub również realizować inny cel.

Wybór domeny, a zatem adresu strony, to jedna z najistotniejszych decyzji przy tworzeniu nowej witryny internetowej. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, iż mnóstwo domen jest obecnie zajętych i wyboru własnej musimy dokonać spośród tych, jakie obecnie nie są wykorzystywane, lub spróbować przechwycić istniejącą witrynę. Ważną sprawą jest dobór domeny najwyższego poziomu. Pojęciem niezwykle ważnym dla każdego, kto myśli o stworzeniu własnej strony internetowej, jest słowo „hosting”. Hosting oznacza serwer, na jakim umieszczane będą pliki tworzące witrynę internetową.

Gdy już wybierzemy domenę oraz hosting oraz nasze konto będzie gotowe do użycia, pojawi się inna ważna sprawa- jak technicznie przygotować naszą stronę.

Odpowiedzi na tenże problem jest mnóstwo. Posiadanie fachowej wiedzy z branży HTML, CSS, Javascriptu, lub grafiki komputerowej, chociaż zawsze może się przydać, wcale nie jest potrzebne, żeby prowadzić własną stronę internetową.

W odpowiedzi na potrzebę prowadzenia własnych witryn przez osoby, jakie nie mają umiejętności ręcznego projektowania stron, powstała cała gama programów, umożliwiających wybór szablonów graficznych oraz zaopatrzonych w system administrowania treści.

Artykuł napisany we współpracy z Codefia -oferujący tworzenie stron internetowych. Sprawdź ofertę na stronie: http://www.codefia.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + 3 =