Sukces firmy na rynku zależy od bardzo wielu czynników, ale najważniejszym jest jej spójny wizerunek w oczach klientów. Ma on bowiem bezpośrednie przełożenie na popularność oferty produktowej lub usługowej. Pamiętajmy o tym, że ludzie chętniej kupują od profesjonalistów reprezentujących bliskie ich sercu wartości. Jednym z wymaganych elementów jest atrakcyjna i przejrzysta strona internetowa z wszelkimi niezbędnymi informacjami. Jeśli interesują nas profesjonalne strony www w Szczecinie nie brakuje web designerów, którzy je wykonują. 

Identyfikacja wizualna to podstawa 

Pragnąc zadbać o spójny wizerunek marki, postarajmy się najpierw o stworzenie rzetelnej strony www, która będzie naszą główną wizytówką w sieci. Musi ona być atrakcyjna wizualnie i intuicyjna w nawigowaniu, a przede wszystkim bogata w liczne informacje. Wymagane działy to aktualności, dane kontaktowe, galeria ze zdjęciami, cennik, wykaz najważniejszych produktów lub usług oraz FAQ (czyli odpowiedzi na najczęściej zadawane przez klientów pytania). Projektowaniem stron internetowych zajmują się web designerzy zatrudnieni w agencjach reklamowych lub pracujący na własną rękę. Ogromne znaczenie ma ponadto identyfikacja wizualna, obejmująca m.in. logo marki, ogólną kolorystykę, stylistykę wszystkich materiałów reklamowych, wygląd firmowych dokumentów, wystrój biura, a nawet stroje pracowników.

Wymienione elementy powinny ze sobą idealnie korespondować, tak aby odbiorca podczas wizyty w sklepie od razu skojarzył, że ma do czynienia z produktem konkretnej firmy. Pozostałe zalecane rozwiązania na drodze do stworzenia spójnego wizerunku to: przemyślana komunikacja z klientami (odpowiedni przekaz reklamowy), dotrzymywanie składanych obietnic (dotyczących oferty, promocji, czasu reakcji na e-maile, obsługi), a także dowody społeczne w choćby postaci pozytywnych opinii w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 4 =