Dobierając akcesoria dla naszego dziecka musimy przede wszystkim pomyśleć o jego wieku. Inne potrzeby będzie miał maluch w wieku 5 lat, a inne gdy skończy już 10. Dla najmłodszych dzieci nie liczy się zbytnio wygląd zewnętrzny, więc to jakie ubrania mu kupimy prawdopodobnie będzie sprawą drugorzędną, choć oczywiście możemy poprosić dziecko o opinię. Inaczej rzecz ma się gdy kupujemy foteliki samochodowe.

Tutaj w grę wchodzi już bezpieczeństwo, dlatego nie można iść na kompromisy. Takim byłaby z pewnością próba znalezienia dobrego, lecz taniego modelu. Musimy jednak pamiętać, że w przypadku kupowania fotelików dziecięcych do samochodu ich jakość idzie w parze z ceną, dlatego musimy wydać pieniądze na najlepszy możliwy model.

Wózek równie ważny

Inną niezbędną rzeczą, w jaką musimy się zaopatrzyć jest wózek spacerowy. Tutaj oczywiście również liczy się bezpieczeństwo oraz podobnie jak w przypadku fotelika samochodowego – komfort użytkowania. Jego wybór powinien zależeć od wieku dziecka. Małe dziecko w wózku będzie spędzać czas tylko w pozycji leżącej. Gdy jednak nasz maluch ma już 2-3 lata, pomyślmy nad zmianą wózka na siedzący. W takiej pozycji dzieci mają o wiele lepszy widok do poznawania świata.

Może się mu zdarzyć drzemka, dlatego wózek powinien być obszerny oraz wygodny zarówno do siedzenia jak i spania w nim. Takie dostępne są m.in. na https://mamaija.pl/producenci/x-lander. Jeśli spotka nas podwójne szczęście i będziemy mieć bliźniaki – dzisiejsza technologia i na to ma dobrą radę. Wystarczy kupić wózek podwójny, a każde z naszych dzieci będzie miało odpowiedni komfort i wygodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 10 =