Wyprawa na żagle jest dla większości osób wspaniałą przygodą. Aby jednak okazała się w pełni udana, konieczne jest odpowiednie przygotowanie się do niej, obejmujące przede wszystkim spakowanie niezbędnych elementów ekwipunku. Podstawą są oczywiście różnorodne ubrania – zarówno przeciwdeszczowe i ciepłe (na chłodną pogodę), jak i typowo letnie. Można je bez problemu kupić w tym profesjonalnym sklepie dla żeglarzy: https://www.szopeneria.pl/pl/c/Odziez-i-obuwie-Zeglarskie/216

Zadbajmy o każdy, nawet najmniejszy element 

Żeglarze zabierają ze sobą na pokład jachtu lub innej jednostki pływającej przede wszystkim sztormiaki, składające się z nieprzemakalnej kurtki oraz spodni. Oprócz tego przyda nam się bielizna termoaktywna, dodatkowa cienka kurtka, ciepła bluza polarowa, wełniany sweter, bawełniana koszula, t-shirt, krótkie spodenki, czapka z daszkiem (ochrona przed promieniami słońca) i skórzane rękawiczki pozbawione palców. Obuwie powinno być w pełni zabudowane i wyposażone w antypoślizgową podeszwę.

Pozostałe niezbędne elementy ekwipunku to m.in.: kamizelka asekuracyjna, kalosze, latarka, dokumenty (głównie dowód osobisty), krem z filtrem UV i jedzenie z długą datą przydatności do spożycia (konserwy, kasza, makaron, płatki owsiane itp.). Spakowanie wszystkich potrzebnych rzeczy to jednak nie koniec naszych przygotowań. Musimy bowiem koniecznie zadbać o kondycję fizyczną (żeglowanie jest sportem wymagającym całkiem sporo siły), podszkolić się z umiejętności pływania (w razie wypadnięcia za burtę), zapoznać z dokładną trasą podróży, zaplanować posiłki oraz sprawdzić prognozę pogody na co najmniej kolejny tydzień. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + trzy =