Do wydruku etykiet służyć powinna, tak zwana drukarka etykiet, która będzie w stanie zapewnić jak najwyższą jakość produkowanych materiałów, a także ich trwałość. W tej kategorii wyróżnić możemy dwa podstawowe modele drukowania, do których należą: druk termiczny oraz druk termotransferowy. Tylko urządzenia stricte dedykowane tworzeniu etykiet są w stanie dokonać takiej pracy. Dzieje się tak, gdyż materiały te wykonywane są na takich produktach, jak folia czy papier, ewentualnie materiał poliestrowe – z którymi nie poradziłaby sobie standardowa i klasyczna drukarka.

Drukarki termiczne będą idealnym rozwiązaniem w przypadku drukowania etykiet, zwłaszcza dla tych, którym zależy na oszczędności. Dzięki mniej rozbudowanej technice tworzenia, nie są one tak wymagające cenowo, jak drukarki termotransferowe. Jednak, wiąże się to z zauważalnym spadkiem jakości oraz żywotności wydrukowanych w ten sposób etykiet. Dlatego, ten model skierowany jest głównie do produktów o określonym terminie ważności, takich jak: artykuły spożywcze o krótkiej dacie spożycia, owoce czy warzywa.

Z kolei, druk etykiet termotransferowych jest bardziej kosztownym rozwiązaniem, ale zapewni nam długotrwałą trwałość etykiet oraz ich wysoką jakość wykonania. Ta opcja stosowana jest głównie w przemyśle odzieżowym i elektronicznym, gdzie używana jest do znakowania towarów. Świetnie sprawdzą się także jako oznakowanie regałów i półek w biurach/magazynach a także jako kody kreskowe. Naklejki firmowe stanowić mogą duże znaczenie w marketingu i rozgłosie danej firmy, dlatego warto do tej czynności podejść jak najbardziej profesjonalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × pięć =