Istnieje wiele różnych rodzajów oklejania samochodów – niektóre są zaprojektowane tak, aby utrzymać pojazd w chłodzie, a inne pomogą uwięzić ciepło. Typ, którego potrzebujesz, zależy od tego, gdzie mieszkasz i jak często jeździsz. Okleina może również chronić Twoją prywatność, szczególnie folia do przyciemniania szyb.

Chłodzenie pojazdu

Dla osób mieszkających w klimacie, który jest ciepły przez cały rok, odblaskowa folia termiczna sprawi, że Twój samochód będzie chłodniejszy latem. Folia zmniejsza ilość ciepła, które dostaje się przez szyby samochodu, odbijając od nich promienie słoneczne. Jest to szczególnie pomocne, jeśli masz przyciemniane okna, ponieważ zmniejszy to ilość ciepła gromadzącego się wewnątrz pojazdu. Folia ta niestety nie zapewni ciepła w samochodzie w okresie zimowym. Do tego przeznaczony jest inny rodzaj, który został omówiony poniżej.

Utrzymywanie ciepła

Folie termoizolacyjne mają za zadanie utrzymać ciepło w samochodzie w zimie. Robią to poprzez pochłanianie części promieni słonecznych i odbijanie ich z powrotem do wnętrza pojazdu – utrzymując go w cieple. Ten rodzaj folii jest idealny dla osób mieszkających w chłodniejszym klimacie, które chcą zmniejszyć swoje rachunki za paliwo, utrzymując ciepło.

Montaż folii

Montaż folii jest dość łatwy. Potrzebujesz jedynie pomocnika z dobrym wzrokiem i stabilnymi rękami. Instalacja nie powinna trwać dłużej niż pół godziny, ale będzie znacznie szybsza, jeśli pomoże Ci przyjaciel. Będziesz musiał również kupić kilka narzędzi do demontażu wycieraczek samochodowych i dokonania drobnych korekt w ich ustawieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 4 =