Codziennie w każdym domu jednorodzinnym wytwarzane są nieczystości, które muszą zostać z niego bezpiecznie odprowadzone. W większości przypadków obiekt podłączony jest do sieci kanalizacyjnej, dzięki czemu cały proces odbywa się niejako automatycznie. Jeśli natomiast z jakiegoś powodu nie ma możliwości skorzystania z tej opcji, to wówczas warto postawić na szambo betonowe lub ekologiczną oczyszczalnię ścieków. W sprzedaży oraz montażu wymienionych konstrukcji specjalizuje się m.in. ta konkretna firma: https://www.ecoinvest.info.pl/.

Gwarancja ochrony środowiska naturalnego

Szambo betonowe to nic innego jak bezodpływowy zbiornik przeznaczony do gromadzenia nieczystości. Charakteryzuje się wysoką odpornością zarówno na uszkodzenia o charakterze mechanicznym, jak i niekorzystne działanie czynników atmosferycznych czy chemikaliów zawartych w ekskrementach. Poza tym posiada optymalną szczelność, co w zasadzie eliminuje ryzyko przedostania się do gleby oraz wód gruntowych jakichkolwiek groźnych substancji.

Pozostałe istotne zalety to ponadprzeciętna waga (pozwalająca na montaż bezpośrednio pod podjazdem garażowym) i atrakcyjna cena (wynosząca zazwyczaj między 1500 a 2500 złotych). Z kolei przydomowa oczyszczalnia ścieków jest konstrukcją znacznie bardziej zaawansowaną i wyraźnie droższą, ale jednocześnie łatwiejszą oraz tańszą w codziennej eksploatacji. Popularne są zwłaszcza modele z drenażem rozsączającym. Zasada działania polega na wzbudzaniu w komorze głównej naturalnych procesów biologicznych, które efektywnie rozkładają szkodliwe substancje znajdujące się w nieczystościach na całkowicie neutralne dla przyrody związki mineralne. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × trzy =