W przeciwieństwie do imprezy w klubie, w domu możemy kontrolować jej przebieg. To my decydujemy o muzyce, liście gości i godzinach przyjęcia. Jednak jednocześnie ciąży na nas duża odpowiedzialność. Jeśli nie załatwimy wszystkich spraw dobrze, w przyszłości goście nie będą chcieli nas odwiedzać.

Jedzenie i alkohol

Jedną z ważnych spraw, o których musimy pamiętać, jest jedzenie. Powinniśmy też uwzględnić alkohol. Wyśmienite, oryginalne danie są świetnym wyborem na uroczyste przyjęcia. Jeśli jednak organizujemy imprezę tylko w gronie najbliższych przyjaciół, możemy wybrać bardziej typowe dania, np. paluszki i sałatkę. Ponadto warto wypróbować różne napoje, w zależności od listy gości. Niezbędne jest piwo, whisky, wódka i rum. Warto kupić więcej alkoholu. Oczywiście musimy też pamiętać o serwetkach papierowych. Są dostępne w różnych kolorach i stylach. Z pewnością znajdziemy odpowiednie.

Karty i gry

Przede wszystkim powinniśmy się zaopatrzyć w karty do gry. Nigdy nie zawodzą. Ponadto dobrym wyborem będą karty UNO i monopol.

Bar

Prezencja też ma znaczenie. Warto przygotować odpowiednio bar, jeśli tylko mamy na niego miejsce. Do podstawowych elementów należą kieliszki, dzbanek do koktajli, kieliszki do mieszania, shaker, podwójne staromodne szklanki i podstawowe narzędzia, takie jak łyżka barowa, sitko, podwójne miarki i mulnik. Warto ćwiczyć z wyprzedzeniem, aby po pewnym czasie być profesjonalistą. Można też się zaopatrzyć w taśmy samoprzylepne, np. po to aby zawiesić balony. To świetny element dekoracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 − dwa =