Dla domu i ogrodu

Jak przygotować ogród na lato?

Jak przygotować ogród na lato?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiosna to okres w którym dobrze jest naprawić szkody wyrządzone w ogrodzie po okresie jesieni i zimy, by przygotować go odpowiednio do sezonu letniego, w którym spędzamy w tym miejscu najwięcej czasu.

Uporządkowanie roślinności

W pierwszej kolejności na wiosnę zdejmuje się osłony z roślin i należy też przeprowadzić ogląd ogrodu. Na rabatach pozbywamy się suchych pędów, roślin jednorocznych, a także takich, które rozwinęły się w niekontrolowany sposób. Należy również wygrabić trawnik, by pozbyć się nieestetycznych i obumarłych fragmentów trawy – zawczasu można też uzupełnić puste połacie, sadząc tam nową trawę lub aranżując tę przestrzeń w inny sposób. Jeżeli posiadamy na terenie oczko wodne to niezbędne będzie jego oczyszczenie.

Przed latem wykonuje się również przycinanie krzewów owocowych i ozdobnych, żywopłotów, ale też niektórych drzew. Z myślą o późniejszym komforcie warto jest przeprowadzić opryski na muchy. Dobrym rozwiązaniem będą opryski na komary, bowiem jeżeli stworzenia te rozprzestrzenią się w naszym ogrodzie latem, to skutecznie zniechęcą nas do przebywania na zewnątrz.

Taras i meble

Jeżeli posiadamy większy taras to prawdopodobnie będzie on wymagał po zimie gruntownego czyszczenia powierzchni. Przed okresem letnim można także odmalować same tralki przy tym miejscu, bowiem potem wysokie temperatury będą w tym przeszkadzały. Zanim rozpocznie się sezon letni należy również wstawić z powrotem na taras i do ogrodu wszelkie meble, które schowaliśmy na okres zimy. Lepiej z tym nie zwlekać, bowiem często będą wymagały czyszczenia i pielęgnacji, a latem chcemy mieć już wszystko gotowe do użytkowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*