Budowlanka

Jak przygotować ścianę do malowania?

Jak przygotować ścianę do malowania?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przynajmniej raz na dwa lata należy odświeżyć mieszkanie. Jeśli posiadamy małe dzieci albo psy w domu warto robić to nawet częściej. Malowanie ścian nie jest trudne, nie wymaga od nas posiadania profesjonalnego sprzętu, ani szczególnych umiejętności. Jeśli jednak chcemy, żeby praca poszła sprawnie, a efekt był zadowalający warto jest się do tego odpowiednio przygotować. 

Od czego zacząć? 

Pierwszy etap malowania ścian to odpowiednie przygotowanie pomieszczenia. Na początek warto wynieść z malowanego pokoju wszystkie zbędne meble i sprzęty. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych zabrudzeń. Kolejny krok to wybór kolorów. Farby dostępne na rynku różnią się między sobą nie tylko barwami, ale również stopniem połysku. Począwszy od farb całkowicie matowych, kończąc na farbach, które delikatnie połyskują. To od nas zależy, który kolor i w jakiej wersji będzie najbardziej pasować do naszego wnętrza. Kolejna kwestia to odcinanie kolorów. Jeśli planujemy każdej ścianie nadać inny kolor albo odcień, warto użyć profesjonalnych taśm malarskich. W ten sposób unikniemy zacieków i brzydkich śladów. 

Kiedy nasze ściany są już odpowiednio oklejone, a wszystkie sprzęty i meble zabezpieczone możemy przystąpić do malowania. Pierwszy etap to oczyszczenie ścian z zabrudzeń. Następnie dobrze jest zagruntować ścianę. Jest to szczególnie ważne, jeśli diametralnie zmieniamy kolor. Na koniec wystarczy pomalować ścianę wybraną farbą. W razie potrzeby można nałożyć dwie lub więcej warstw. Dzięki temu kolory będą bardziej wyraziste. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*