Hobby

Jak przygotować się do spływu kajakowego?

Jak przygotować się do spływu kajakowego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kajakarstwo może być relaksującym sposobem na ucieczkę od tego wszystkiego lub przygodą pełną adrenaliny. Bez względu na poziom umiejętności, w pobliżu znajduje się jezioro lub rzeka, które są idealne do odkrywania.

Spływ Popradem na Słowacji jest jednym z najbardziej relaksujących doświadczeń, jakie można mieć. Rzeka wije się przez bujne zielone lasy i mija małe miasteczka z kolorowymi domami. Jak musisz się przygotować na taką wyprawę?

Spakuj się lekko

Lepiej jest mieć więcej miejsca w plecaku niż unieszczęśliwiać się przeładowanym plecakiem. Jeśli podróżujesz kajakiem, będziesz wdzięczny, że nie przepakowałeś się, gdy te dodatkowe ubrania i sprzęt kempingowy przydadzą się.

Starannie wybierz swoją odzież

Pamiętaj, że przez większość czasu będzie mokro, więc najlepsze są lekkie tkaniny. Tkaniny syntetyczne szybko schną, więc wybierz odpowiednio. Zależy Ci również na czymś, co nie będzie ograniczało ruchów ani nie będzie uwierało w żaden sposób. Zabierz ze sobą tyle odzieży, abyś mógł w razie potrzeby przebrać się w suche ubrania – nawet jeśli oznacza to noszenie dodatkowego ciężaru na plecach do czasu dotarcia do obozu.

Pomyśl o obuwiu, jak również o odzieży

Stopy będą mokre, co oznacza, że będą zimne – zwłaszcza jeśli na ziemi leży śnieg lub temperatura spada po zmroku. Będziesz potrzebował butów, które zakryją większość stopy i kostki, ale pozwolą na swobodny ruch palców i kostek; grube skarpety utrzymają stopy w cieple, nawet jeśli będą mokre od pryskającej wody lub topniejącego śniegu

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*