Life & Style

Jak radzić sobie z przetłuszczającymi się włosami?

Jak radzić sobie z przetłuszczającymi się włosami?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przetłuszczające się włosy to dla wielu kobiet prawdziwa udręka. Często problem tkwi w skórze samej głowy, a właściwie w nieprawidłowym działaniu gruczołów łojowych, które produkują zbyt dużą ilość tzw. sebum. Niekiedy powodem może też być zupełnie inna dolegliwość, taka jak choćby zaburzenia gospodarki hormonalnej. Odpowiednia pielęgnacja włosów polega w tym przypadku przede wszystkim na stosowaniu właściwych kosmetyków – podstawą jest dobry szampon fryzjerski. Poza tym sprawdzają się pewne domowe sposoby. 

Kluczem do sukcesu jest prawidłowa pielęgnacja skóry głowy

Kobiet mające problem z przetłuszczającymi się włosami powinny w pierwszej kolejności sięgnąć po delikatny szampon pozbawiony SLS, który nie obciąża nadmiernie kosmyków i wpływa pozytywnie na ich blask oraz wygląd. Doskonale spisuje się również odżywka bez silikonów (np. z miętą i wrzosem), ponieważ i te składniki mają tendencję do obciążania włosów. Tego rodzaju produkty posiada w swojej ofercie m.in. sklep fryzjerski Allefryz.pl.

Doskonałym i sprawdzonym sposobem są też płukanki ziołowe na bazie rumianku, szałwii, nagietka, lawendy, soku z cytryny czy zielonej herbaty (koniecznie w formie gorącego wywaru). Ich regularne stosowanie pozwala bowiem skutecznie regulować wydzielanie łoju. Inne zalecane metody to m.in.:

– zbilansowana dieta oparta na pełnowartościowych produktach (węglowodany złożone, tłuszcze rybne, jaja, chude mięso itp.)

– stosowanie wcierek – np. z rzepy, które oczyszczają i odżywiają włosy, a dodatek powodują ich przyspieszony wzrost

– ochrona głowy przed przegrzaniem, zwłaszcza w okresie letnim

– nakładanie co jakiś czas na włosy piany z białek jaj kurzych

– ograniczenie dotykania i czesania włosów

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*