T-shirty z kolorowymi nadrukami od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Wynika to przede wszystkim z faktu, że pozwalają łatwo i skutecznie wyróżnić się w tłumie, a także wyrazić indywidualne emocje czy zakomunikować światu swoje zainteresowania (muzyczne, filmowe itp.). Istnieje kilka metod nanoszenia grafik na dzianiny, ale zdecydowanie najlepsze efekty daje oczywiście nowoczesny druk cyfrowy. W jego wykonywaniu specjalizuje się m.in. ta firma z siedzibą w Łodzi: https://www.mar-pol.net.pl/druk.

Jedyne ograniczenie to wyobraźnia

Druk cyfrowy nanoszony jest najczęściej na t-shirty w formie grafiki rastrowej z wykorzystaniem drukarki cyfrowej (dane przesyłane są bezpośrednio z komputera). Charakteryzuje się on nasyconą kolorystyką z wyraźnymi przejściami tonalnymi, optymalną odpornością na pękanie oraz wysokim stopniem oddychalności. Dzięki braku konieczności zastosowania nośników pośrednich i jakichkolwiek matryc cały ten proces odbywa się ekspresowo, a co najważniejsze pozwala na dowolną personalizację nadruku.

Alternatywnym rozwiązaniem jest technologia sublimacyjna, uznawana w branży za najtrwalszą. W tym przypadku obraz wykonywany jest najpierw dedykowanymi farbami na papierze transferowym, a następnie przenoszony na tkaninę w sposób termiczny, czyli w warunkach wysokiej temperatury. Metoda ta sprawdza się znakomicie zwłaszcza przy znakowaniu syntetycznych t-shirtów sportowych. Na uwagę zasługuje również druk offsetowy (płaski), rotacyjny (farba przetaczana jest przez nylonową siatkę rozpostartą między stalową ramą) oraz typu flex (wycinanie wzorów i grafik z użyciem plotera). 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + 19 =