Life & Style

Jak spędzić weekend w Łodzi?

Jak spędzić weekend w Łodzi?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łódź to miasto, które ma w sobie wiele magii, więc warto zarezerwować na jego zwiedzanie cały weekend. Dawniej był to największy ośrodek przemysłowy w kraju, a pozostałością po tym okresie są liczne fabryki i obiekty industrialne. To jednak nie jedyne atrakcje – znajdziemy tutaj m.in. zabytkowe budowle sakralne, sztukę uliczną czy muzea. Poza tym jest to doskonałe miejsce dla miłośników smacznego jedzenia. Jeśli chcemy się dowiedzieć, gdzie zjemy w Łodzi, powinniśmy koniecznie odwiedzić wybrany portal internetowy, na którym klienci dzielą się opiniami o poszczególnych restauracjach.

Raj dla każdego turysty 

Główną atrakcją w Łodzi jest ulica Piotrkowska, przy której znajduje się wiele wspaniałych kamienic, pomników, kościołów, sklepików, restauracji i klimatycznych podwórek (np. Pasaż Róży czy Galeria Odlot). Znakomitym rozwiązaniem jest wynajęcie roweru lub rikszy i niespieszne eksplorowanie tej najdłuższej ulicy w Europie. Z pewnością warto też odkryć industrialną stronę miasta, zwiedzając zabytkowe fabryki i elektrownie, a ponadto wybrać się w wędrówkę szlakiem miejsc znanych z wybitnych filmów oraz seriali. Inne godne polecenia na weekend atrakcje turystyczne w Łodzi to m.in.:

– Park Staromiejski i Park Na Zdrowiu 

– Manufaktura – ogromne centrum kulturalno-rozrywkowo-handlowe, stworzone w miejscu dawnych zakładów włókienniczych, powstałych w XIX wieku; są tutaj  zlokalizowane muzea, galerie handlowe, liczne lokale gastronomiczne i hotele

– Księży Młyn – stare osiedle robotnicze

– Centralne Muzeum Włókiennictwa i Muzeum Kinematografii

– Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej – ze stylowym kościółkiem, willą letniskową i zabytkowymi domami robotników (niektóre mają nawet prawie 100 lat)

– sztuka uliczna – chodzi głównie o piękne, wielokolorowe murale, które urozmaicają przestrzeń miejską (jest ich ponad 50)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*