Aby dobrze czuć się w swoim domu – poza przytulnym wystrojem, należy zadbać również o jego zapach! Dla wielu osób to nie tylko przyjemna woń, ale także – sposób na zapamiętanie i kojarzenie go w sposób pozytywny lub negatywny z danym miejscem, czy osobą.

Wietrzenie pomieszczeń

Codzienne wietrzenie mieszkania odgrywa kluczową rolę dla przepływu powietrza, szczególnie jeśli przebywają w nim zwierzęta lub osoby palące tytoń.

Zimą – częściej używane są nawilżacze powietrza. Nie tylko ułatwiają oddychanie, ale również mogą poprawić zapach w domu. Dolanie odrobiny olejku eterycznego do urządzenia – sprawi, że dom przesiąknie ulubioną wonią!

Porządek w domu

Aby brzydkie zapachy nie unosiły się w mieszkaniu, istotną kwestią jest utrzymywanie odpowiedniej czystości! Należy: odświeżać zmywarkę, czyścić pralkę (od czasu do czasu), regularnie zmieniać pościel, ręczniki oraz wymieniać worki w odkurzaczach. Systematyczne usuwanie odpadków (głównie pochodzenia organicznego) oraz śmieci – także zapobiega przykrym zapachom.

Świece zapachowe

Zapalone świeczki nie tylko tworzą przytulną atmosferę, ale również roznoszą piękny zapach. Alternatywą dla świec są kominki z woskiem zapachowym. Rozpuszczany pod wpływem ciepła pięknie i intensywnie pachnie.

Specjalistyczne produkty do odświeżania powietrza

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów odświeżaczy powietrza (o wybranych zapachach, do przeróżnych pomieszczeń). Jeśli wnętrza potrzebują neutralizacji szczególnych zapachów – warto sięgnąć po odpowiednie produkty. Marka Errecom w swojej ofercie posiada, między innymi spraye do usuwania zapachu dymu papierosowego i zwierząt, środki czyszczące oraz odgrzybiające układy klimatyzacyjne.

Warto dbać o zapach, ponieważ może poprawić Twoje samopoczucie i sprawić, że Twój dom nabierze wyjątkowego charakteru!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + trzynaście =