Pierwsza Komunia Święta to ważna uroczystość. Nie chodzi tu jedynie o kwestie religijne, ale również o przyjęcie komunijne, otrzymane prezenty i co równie istotne – uroczysty ubiór. W tym ostatnim przypadku wszystko zależy od tego, jakie zasady panują w danej parafii. W tym artykule skupimy się na stylizacjach dla dziewczynki i podpowiemy, jak ją ubrać z okazji I Komunii Świętej. 

Po pierwsze – sukienka liturgiczna 

Jeżeli w danej parafii wymagane jest noszenie przez dziewczynki w trakcie I Komunii Świętej sukienek liturgicznych, to nie mamy tak naprawdę szerokiego pola do popisu. Tutaj panują jasno określone zasady, których należy przestrzegać. Najczęściej w takich parafiach dziewczynki idą do komunii w takich samych sukienkach. Mogą różnić się jedynie fryzurami. 

Po drugie – inna sukienka komunijna 

Jeśli jednak parafia zezwala na to, aby każda młoda dama mogła przyjąć sakrament w dowolnej sukience, wówczas możliwości jest wiele. W sklepach takich jak np. https://emmasukienki.pl/kategoria/sukienki/komunijne/ znajdziemy wyjątkowe kreacje na ten szczególny dzień. Można wybierać spośród skromnych prostych sukienek, ale również tych z rozmaitymi zdobieniami. Opcji jest wiele, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojej pociechy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + 3 =