W obliczu wielu godzin spędzonych w pracy, do których zawsze trzeba dołożyć inne obowiązki domowe lub urzędowe, często spotykamy się z brakiem czasu na ruch, a to negatywnie odbija się na naszym zdrowiu. Jeśli mieszkamy w mieście – doskonałym sposobem, zwłaszcza w cieplejsze miesiące, będzie zrezygnowanie z podróży do pracy samochodem lub komunikacją, na rzecz pojechania tam rowerem. Jest to bardzo polecana aktywność fizyczna, która angażuje całe ciało, a nie jest przy tym specjalnie męcząca i wymagająca.

Zadbaj o komfort

Podstawowym wymogiem prawa będą w rowerze sprawne hamulce i zamontowane oświetlenie. Poza tym, warto zadbać o niezawodne opony i dogodny system przerzutek, najlepiej opierający się na trzech przełożeniach, ponieważ takie rozwiązanie efektywnie sprawdzi się w „miejskiej dżungli”. Jeżdżąc głównie ulicami i chodnikami, nie trzeba inwestować w specjalny amortyzator, gdyż nie będzie miał raczej większego wpływu na komfort prowadzenia, natomiast nieodzowne będą oczywiście błotniki, dzięki którym nie zaplamimy się wyjeżdżając po opadach deszczu. Są one dostępne w wielu wariantach na https://www.sporti.pl/.

Co z bagażami/zakupami?

Decydując się na rower, musimy mieć na uwadze to, iż potrzebujemy miejsca na przewiezienie teczki czy plecaka, a w drodze z pracy na pewno będziemy też chcieli od czasu do czasu zrobić zakupy. Przewożenie toreb na rampie czy trzymanie ich w rękach wraz z kierownicą z pewnością nie jest wygodne, zatem doskonałym dodatkiem do roweru miejskiego będą koszyki rowerowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 11 =