Life & Style

Jak wygląda skok ze spadochronem w tandemie?

Jak wygląda skok ze spadochronem w tandemie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skok w tandemie to świetny sposób na przeżycie emocji związanych ze skokami spadochronowymi bez konieczności uczenia się, jak wyskakiwać z samolotu. Będziesz skakać z doświadczonym instruktorem, który zajmie się wszystkim za Ciebie.

Czym jest skydiving?

Skydiving to sport, w którym ludzie wyskakują z samolotów i spadają w powietrzu pod baldachimem z tkaniny, aż znajdą się na tyle blisko ziemi, że będą mogli otworzyć spadochrony i bezpiecznie spłynąć na dół. Jest to również znane jako skydiving lub freefalling.

Jak wygląda taki skok?

Skoki tandemowe we Wrocławiu to idealny początek przygody z skydivingiem. Będziesz siedział na plecach instruktora, a następnie wsiądziesz do samolotu. Gdy już będziecie w powietrzu, nie pozostaje nic innego, jak tylko wyskoczyć z niego! Instruktor zabezpieczy Twoje ciało na swoich plecach i razem wyskoczycie z samolotu. Jak tylko wyjdziecie z samolotu, instruktor rozłoży spadochron, abyście mogli podziwiać widoki z góry.

Jakie to uczucie?

To zależy od tego, z kim rozmawiasz. Niektórzy twierdzą, że to nic takiego – inni, że to jak uderzenie przez pociąg, ale w zwolnionym tempie. Tak czy inaczej, twój żołądek opadnie w pewnym momencie podczas opadania, gdy grawitacja weźmie górę i pociągnie cię w kierunku ziemi z prędkością do 200 mil na godzinę (320 kilometrów na godzinę). To uczucie trwa tylko kilka sekund, zanim spadochron zostanie rozwinięty i spowolni tempo opadania – ale nawet wtedy możesz mieć wrażenie, że minęła cała wieczność, zanim ponownie bezpiecznie dotkniesz ziemi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*