Dla wielu osób, które zgłaszają się do psychoterapeuty, głównym problemem są relacje z innymi ludźmi. Dlatego terapia grupowa jest ważną formą oddziaływania na pacjenta. Budzi ona liczne obawy i wątpliwości, zupełnie niepotrzebnie.

Szacunek i zaufanie

Terapia grupowa ma zupełnie inny charakter, niż indywidualna współpraca z psychoterapeutą. Proces zachodzący między uczestnikami grupy jest bardziej skomplikowany od interakcji między terapeutą a jego pacjentem. Dlatego też tę formę pomocy mogą świadczyć tylko specjalnie przeszkoleni do tego psychoterapeuci.

Na początku osoba prowadząca poinformuje nas, że nie powinniśmy osądzać wypowiedzi innych i że należy zachować dyskrecję co do problemów pozostałych członków grupy. Podczas terapii grupowej, jaką znajdziemy na https://osrodek-centrum.pl, nauczymy się z szacunkiem słuchać drugiego człowieka i nie oceniać go, a także wyznaczać własne granice i komunikować nasze potrzeby i emocje. Podczas leczenia możemy wreszcie dostrzec, jakie wzorce zachowań powodują negatywny skutek w naszym codziennym życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − dwa =