Naczepy samowyładowcze potocznie nazywane wywrotkami to specjalistyczny sprzęt wykorzystywany przede wszystkim na placach budowy. Urządzenia te doskonale nadają się do transportu różnego rodzaju surowców. W zależności od potrzeb możliwe jest stosowanie wywrotek aluminiowych lub stalowych. Powszechne jest także stosowanie sprzętu typu half-pipe. 

Samowyładowcze naczepy aluminiowe o niskiej masie własnej

Podstawową zaletą samowyładowczych naczep aluminiowych jest ich niska masa własna. W celu jej maksymalnego obniżenia możliwe jest również zastosowanie aluminiowej ramy oraz ultralekkich i wytrzymałych kompozytowych dodatków. Tego rodzaju wywrotki mogą być wykorzystywane podczas prac drogowych. Korzysta się z nich także podczas transportu materiałów objętościowych lub produktów na paletach. Do ich wytworzenia używa się profili aluminiowych o zwiększonej wytrzymałości oraz trudnościeralnej blachy. Sprawny rozładunek transportowanych surowców umożliwiają zamontowane w naczepie siłowniki. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat tego rodzaju wywrotek warto odwiedzić stronę https://www.naczepybodex.pl.

Wywrotki stalowe oraz naczepy typu half-pipe 

Alternatywą dla naczep aluminiowych są urządzenia wyposażone w stalową skrzynię ładunkową. Do jej wytworzenia używa się wysokogatunkowej stali. Tego rodzaju sprzęt może być z powodzeniem wykorzystywany do transportowania materiałów budowlanych oraz złomu. Kubatura, wyposażenie oraz wykończenie skrzyni ładunkowej może być dostosowane do potrzeb użytkownika. Różnice pomiędzy poszczególnymi modelami dotyczyć mogą tylnego zamknięcia klapy, czy też grubości stali użytej do produkcji. Trzecią grupę naczep stanowią wywrotki typu hal-pipe, nazywane potoczni łódkami. Dzięki zastosowaniu wysokogatunkowych materiałów o długiej żywotności tego rodzaju sprzęt charakteryzuje się dużą wytrzymałością i może być używany do wykonywania najcięższych prac w trudnym terenie. Naczepy typu half-pipe zwykle wyposażone są w dwie lub trzy osie, solidne siłowniki hydrauliczne oraz niezawodny system hamulcowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + 18 =