Coraz częściej rodzicom i opiekunom ciężko jest namówić dzieci na wyjście z domu i przebywanie na świeżym powietrzu. Jest to trend spowodowany coraz łatwiejszym dostępem do multimediów i coraz większym uzależnianiem się młodych ludzi od internetu czy gier online. Nic jednak nie zastąpi zabaw na podwórku i z całą pewnością jest to najlepszy wybór dla zdrowia i rozwoju każdego, młodego człowieka.

Jakie atrakcje spotyka się na placu zabaw?

Place zabaw jak wiadomo dostosowane są do wieku jego uczestników i coraz częściej są uzupełniane o nowe sprzęty. Huśtawki uwielbiane przez maluchy, różnego rodzaju trampoliny czy mniejszy lub większy most linowy na pewno skuszą dzieci do tego, aby wybrały spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Często spotyka się także równoważnie czy drewniane domki ze zjeżdżalniami. Na pewno warto wybrać atrakcyjne miejsce z kilkoma atrakcjami kiedy chce się tam zabrać dziecko.

Jak sprawić by dziecko chętnie wychodziło na dwór?

Bardzo ważną rzeczą jest to, aby podczas wyjścia na podwórko aktywnie uczestniczyć w zabawach swojego dziecka. Nie siedzieć na ławce i obserwować tylko malucha, ale włączać się w jego działania i być po prostu z nim. To na pewno da prędzej czy później oczekiwane efekty i maluch z ochotą będzie sam prosił o to, aby wyjść z nim na plac zabaw czy wspólny spacer. Dziecku trzeba pokazać, nauczyć je jakie są alternatywy, jak można się dobrze bawić poza domem, a nie tylko spędzać czas przed monitorem komputera. Dla zdrowia i higieny organizmu młodego człowieka codzienne przebywanie na podwórku jest wręcz niezbędne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × cztery =