Certyfikat PMP to międzynarodowy dokument, na którego podstawie można potwierdzić wiedzę i doświadczenie danej osoby z zarządzania projektami. Od niedawna przedmiotowy certyfikat można uzyskać zdając egzamin w języku polskim.

Certyfikat PMP – co to takiego?

Certyfikat PMP to prestiżowy dokument potwierdzający wiedzę i doświadczenie z zarządzania projektami. Aby go zdobyć należy posiadać co najmniej 4 500 godzin doświadczenia w projektach, w tym około 60% w zarządzaniu projektem. Trzeba również złożyć egzamin, który składa się z dwustu zamkniętych pytań testowych. Jest to test jednokrotnego wyboru, a czas zdawania wynosi maksymalnie cztery godziny. Pytania egzaminacyjne są skonstruowane w taki sposób, by optymalnie zweryfikować wiedzę zdającego z zakresu zarządzania projektami oraz umiejętność jej wykorzystania w różnych sytuacjach. Z tego też powodu bywa określany mianem testu z inteligencji projektowej. Egzamin dotyczy wszystkich obszarów działania, które są związane z projektami. Testy odbywają się w określonych miejscach na terenie całego świata.

W Polsce, dokładniej w Warszawie i Krakowie swoje siedziby posiada Prometic PMP Exam można zdać właśnie w tych jednostkach. Do niedawna testy były prowadzone wyłącznie w języku angielskim, obecnie istnieje możliwość złożenia egzaminu w języku polskim. Co trzy lata należy przedłużyć egzamin, zbierając tzw. punkty EDU oraz wnosząc należną opłatę.

Certyfikat PMP to szansa na dobrą pracę w wiodących firmach na terenie całego świata. Ciekawostką może być informacja, że zarobki osób posiadających wspomniany dokument są średnio o 20% wyższe niż osób nieposiadających tego dokumentu, zatrudnionych na podobnym stanowisku. Biorąc pod uwagę fakt, że pracę można podjąć w międzynarodowych firmach, niezbędna jest doskonała znajomość języka angielskiego – fakt ten wynika z konieczności bezproblemowego, płynnego komunikowania się z osobami różnej narodowości. Jeśli interesuje nas język angielski konwersacje Kraków jest miastem, w którym bez problemu można znaleźć wiele alternatywnych możliwości, począwszy od instytucji oferujących naukę języka na każdym poziomie, a na konwersacjach z osobami anglojęzycznymi skończywszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × dwa =