Ogrodzenia panelowe, które do niedawna były charakterystyczne wyłącznie dla obiektów użyteczności publicznej, coraz częściej są stawiane również wokół budynków prywatnych. Wynika to z faktu, że są to konstrukcje funkcjonalne i stosunkowo proste w montażu. Jeśli jednak decydujemy się na ich samodzielne zamontowanie, wówczas nie obejdzie się bez konieczności nabycia szlifierki (różne jej rodzaje można znaleźć na  https://www.twojenarzedzia24.pl/Szlifierki-festool) i innych przydatnych narzędzi. W ten sposób całość zostanie stworzona zgodnie z wszelkimi wytycznymi.

Instrukcja krok po kroku

Pierwszym etapem montażu ogrodzenia panelowego jest dokładne oczyszczenie danego terenu z roślinności i gruzu oraz wyrównanie go. W przeciwnym bowiem razie poszczególne elementy konstrukcji nie zejdą się ze sobą, co będzie się prezentowało nieestetycznie i może uniemożliwić np. otwieranie bramy. Następnie należy precyzyjnie zmierzyć ogrodzenie i zaplanować jego finalny kształt. W tym celu mierzymy odległość między ustawionymi prowizorycznie słupkami, a otrzymane wartości dzielimy przez długość pojedynczego przęsła. Trzeci etap stanowi przykręcenie metalowych słupków do wykonanego wcześniej betonowego fundamentu (w formie cokołu).

Zadbajmy o to, aby powierzchnia tego podłoża była idealnie gładka, wykorzystując w tym celu specjalistyczną szlifierkę do betonu. Kolejnym krokiem jest zamocowanie paneli do słupków za pomocą specjalnych obejm skręcanych zrywalnymi nakrętkami (ich liczba jest zależna od wysokości panelu). Jeśli zależy nam na dużej solidności, to zamiast obejm wybierzmy śruby, do których przykręcenia zastosujmy np. klucze Knipex. W ten sposób skutecznie utrudnimy osobom niepowołanym szybki demontaż ogrodzenia (np. złodziejom).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + 8 =