Jednym z urządzeń przydatnych w każdym biurze jest niszczarka. Dzięki jej codziennemu stosowaniu nie przybywa bowiem stosu niepotrzebnych papierów, a poufne informacje są w optymalnym stopniu chronione przed konkurencją. Wyróżniamy modele tnące na ścinki oraz tnące w paski. Te pierwsze są znacznie bardziej skuteczne i zapewniają absolutną pewność, że nikt nie odczyta treści dokumentów, drugie zaś nadają się w szczególności do eliminowania papierów o niskim stopniu tajności. Warto skorzystać z oferty tej konkretnej firmy, gdyż zapewnia ona gwarancję i serwis w razie awarii sprzętu: https://centrumniszczarek.pl/content/6-gwarancja-i-serwis

Pojemność i stopień tajności to podstawowe parametry

Do niewielkiego biura w zupełności wystarczy niszczarka średniej klasy (za kilka tysięcy złotych), natomiast w dużych korporacjach sprawdzi się model wysokowydajny, czyli biznesowy (cena wynosi nawet powyżej 10000 zł). Ważne, aby takie urządzenie skutecznie niszczyło zarówno dokumenty, jak i karty kredytowe czy płyty CD i DVD. Wybierając konkretny produkt, zwracajmy też uwagę na pojemność kosza, tak aby nie wymagał on opróżniania co kilka dni. Najlepiej sprawdzi się taki o pojemności minimum 40-50 litrów.

Drugim niezwykle istotnym parametrem jest stopień tajności. Zasada jest bardzo prosta – im drobniejsze są ścinki papieru, tym lepiej chronione są poufne i wrażliwe dane. Jeśli na co dzień pozbywamy się dokumentów mało lub średnio ważnych, to zdecydujmy się na model oznaczony symbolem od P-1 do P-3, jeśli zaś szczególnie poufnych lub z informacjami całkowicie tajnymi – model od P-4 do P-7. Niszczarka biurowa powinna również odznaczać się wystarczającą wydajnością (co najmniej 40 stron A4 na minutę) oraz niskim poziomem hałasu (ok. 50 dB).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − pięć =