Jednym z urządzeń przydatnych w każdym biurze jest niszczarka. Dzięki jej codziennemu stosowaniu nie przybywa bowiem stosu niepotrzebnych papierów, a poufne informacje są w optymalnym stopniu chronione przed konkurencją. Wyróżniamy modele tnące na ścinki oraz tnące w paski. Te pierwsze są znacznie bardziej skuteczne i zapewniają absolutną pewność, że nikt nie odczyta treści dokumentów, drugie zaś nadają się w szczególności do eliminowania papierów o niskim stopniu tajności. Warto skorzystać z oferty tej konkretnej firmy, gdyż zapewnia ona gwarancję i serwis w razie awarii sprzętu: https://centrumniszczarek.pl/content/6-gwarancja-i-serwis

Pojemność i stopień tajności to podstawowe parametry

Do niewielkiego biura w zupełności wystarczy niszczarka średniej klasy (za kilka tysięcy złotych), natomiast w dużych korporacjach sprawdzi się model wysokowydajny, czyli biznesowy (cena wynosi nawet powyżej 10000 zł). Ważne, aby takie urządzenie skutecznie niszczyło zarówno dokumenty, jak i karty kredytowe czy płyty CD i DVD. Wybierając konkretny produkt, zwracajmy też uwagę na pojemność kosza, tak aby nie wymagał on opróżniania co kilka dni. Najlepiej sprawdzi się taki o pojemności minimum 40-50 litrów.

Drugim niezwykle istotnym parametrem jest stopień tajności. Zasada jest bardzo prosta – im drobniejsze są ścinki papieru, tym lepiej chronione są poufne i wrażliwe dane. Jeśli na co dzień pozbywamy się dokumentów mało lub średnio ważnych, to zdecydujmy się na model oznaczony symbolem od P-1 do P-3, jeśli zaś szczególnie poufnych lub z informacjami całkowicie tajnymi – model od P-4 do P-7. Niszczarka biurowa powinna również odznaczać się wystarczającą wydajnością (co najmniej 40 stron A4 na minutę) oraz niskim poziomem hałasu (ok. 50 dB).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + 10 =