Nietrzymanie moczu to schorzenie stosunkowo powszechne, dotykające nawet 2 milionów osób (głównie kobiet). Wymaga przede wszystkim przyjmowania odpowiednich środków farmakologicznych, zaawansowanego dbania o higienę osobistą i wdrożenia zbilansowanej diety. Nie obejdzie się również bez stosowania różnych akcesoriów doraźnych. Godne polecenia są w szczególności specjalne majtki zapinane na rzepy o właściwościach chłonnych, które można kupić na stronie internetowej: https://pharmamed24.pl/pl/c/Majtki-chlonne-wciagane/17.

Gwarancja względnego komfortu na co dzień

Wspomniane powyżej majtki stanowią niezwykle skuteczne zabezpieczenie, gdyż w całości absorbują mocz wydalany mimowolnie przez daną osobę. Są przy tym zaskakująco cienkie i elastyczne, więc nie sprawiają nadmiernego dyskomfortu podczas noszenia (świetnie dopasowują się do ciała). Dodatkowe udogodnienie w konstrukcji to boczne szwy pozwalające na wymianę majtek bez konieczności zdejmowania ich przez nogi. Jeszcze inne wartościowe akcesoria to dedykowane wkładki urologiczne niwelujące nieprzyjemny aromat, o chłonności na poziomie między 100 a1500 mililitrów (zależnie od modelu). Produkuje się je w dwóch postaciach – jako wkłady przeznaczone dla kobiet i kieszonki dla mężczyzn. Oto pozostałe dostępne na rynku rozwiązania:

  • pieluchy anatomiczne – powinny być używane przez pacjentów zmagających się ze średnim oraz dużym stopniem nasilenia choroby; posiadają odkrytą część biodrową, dzięki czemu umożliwiają skórze swobodne oddychanie i nie utrudniają poruszania się
  • pieluchomajtki z przylepcami – idealne dla starszych osób spędzających większość czasu w pozycji leżącej (z demencją, Alzheimerem itp.)
  • prześcieradła nieprzemakalne – efektywnie chronią materac przed zabrudzeniem i jednocześnie zapewniają wygodę podczas snu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 20 =