Stomatologia estetyczna to rozwijająca się dziedzina stomatologii, która skupia się na poprawie wyglądu i funkcji zębów, jamy ustnej i uśmiechu danej osoby.

Stomatologia estetyczna może być stosowany do poprawy wyglądu zębów, ale jest również stosowany do poprawy ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia.

Istnieje wiele różnych rodzajów procedur stomatologii estetycznej dostępne. Rodzaj procedury wybrać będzie zależeć od zdrowia zębów i dziąseł, i jak chcesz, aby Twój uśmiech wyglądać.

Niektóre wspólne procedury stomatologii estetycznej obejmują:

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów poprawia kolor i jasność zębów. Może również pomóc w usunięciu z czasem z zębów plam spowodowanych kawą, herbatą, tytoniem lub innymi materiałami. Zabieg ten jest często robiony na jeden wizycie, gdyż większość dentystów wykonuje dokładne godzinne wybielanie zębów Konin, jest miastem w którym możesz odbyć taki zabieg. Dentysta może zastosować żel wybielający lub pobrać wyciski zębów i przesłać je do laboratorium, gdzie zostaną wykonane nakładki wybielające na zamówienie. Nakładki te nosi się w domu podczas snu przez kilka dni lub tygodni, aż zęby osiągną pożądany odcień.

Licówki stomatologiczne

Licówki stomatologiczne to cienkie porcelanowe powłoki, które są przyklejane do przednich powierzchni zębów w celu poprawy wyglądu. Można je stosować w celu usunięcia odprysków lub pęknięć szkliwa zębów, które są widoczne podczas uśmiechu lub śmiechu. Licówki są zazwyczaj skuteczne w przypadku niewielkich obszarów na jednym lub dwóch zębach, więc nie są zalecane jako alternatywa dla koron na większych obszarach zębów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − sześć =