Jest to jednak również jedna z najłatwiejszych do zapobiegania – i leczenia – chorób, dzięki odpowiedniej higienie jamy ustnej.

Próchnica zębów, zwana technicznie próchnicą, pojawia się, gdy bakterie w Twojej jamie ustnej rozkładają cukry znajdujące się w jedzeniu i napojach, tworząc kwasy, które niszczą szkliwo pokrywające zęby. Może to powodować ubytki i inne problemy.

Jeśli nie dbasz o swoje zęby, jesteś bardziej narażony na rozwój próchnicy. Oto kilka oznak:

Brązowe plamy

Brązowe plamy na zębach, znane również jako „fluoroza zębowa”. Dzieje się tak, gdy fluor zostaje włączony do szkliwa podczas jego formowania w jamie ustnej.

Zapalenie dziąseł

Wrażliwe lub bolące dziąsła. Często spowodowane jest nagromadzeniem płytki nazębnej na zębach; można je łatwo wyleczyć poprzez regularne szczotkowanie i nitkowanie zębów w ciągu dnia i nocy.

Halitoza

Nieświeży oddech. Nieleczona choroba dziąseł może prowadzić do zapalenia przyzębia, które powoduje stan zapalny wokół korzeni zębów – powodując nieświeży oddech, który nie zniknie bez względu na to, ile płynu do płukania ust użyjesz lub ile miętówek włożysz do ust.

Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z odpowiednich usług, to stomatolog Skawina, jest miastem gdzie znajdziesz wielu specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × pięć =