Dla domu i ogrodu

Jakie usługi obejmuje serwis urządzeń chłodniczych?

Jakie usługi obejmuje serwis urządzeń chłodniczych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzenia chłodnicze wymagają regularnego serwisowania, by mogły działać poprawnie i dawać nam ochłodę w upały. Niezależnie czy jest to klimatyzacja samochodowa, domowa czy przemysłowa, pewne czynności serwisowe są uniwersalne. Sprawdzamy jakie działania przeprowadzają serwisanci układów chłodniczych, by zapewnić im najlepszą wydajność i bezawaryjność przez cały okres eksploatacji.

Szczelność instalacji

Układy chłodnicze pracują na zasadzie sprzężenia gazowego czynnika do bardzo wysokich ciśnień. Normalnymi wartościami roboczymi po stronie gorącej jest nawet kilkadziesiąt atmosfer. W takich okolicznościach najmniejsza nieszczelność spowoduje, że cały gaz bardzo szybko ucieknie z układu, czyniąc go niezdatnym do dalszego użytku. Dlatego każdy serwis urządzeń chłodniczych przede wszystkim przeprowadza kontrolę szczelności instalacji, prawidłowość wykonanych połączeń, a także ilość czynnika krążącego w układzie. Na stronie https://clima-line.pl/oferta/naprawa-urzadzen-chlodniczych/ dowiemy się dodatkowych informacji na ten temat.

Konserwacja układu

Gdy szczelność jest już sprawdzona i ewentualne wycieki usunięte, serwisanci przejdą do prac konserwacyjnych. Przede wszystkim sprawdzą ilość oleju w sprężarce, który smaruje jej wnętrze. Bez niego doszłoby do zatarcia ruchomych elementów urządzenia. Ważne jest też prawidłowe działanie układu odszraniania, który zapobiega zamarzaniu elementów po stronie zimnej. Na koniec sprawdzane są połączenia elektryczne, przełączniki i przekaźniki, a także aparatura sygnalizacyjna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*