Nasz organizm składa się w około 70% z wody, dlatego też bez jej spożywania człowiek może przetrwać najwyżej kilka dni. Zdecydowanie najlepsze właściwości zdrowotne posiada woda alkaliczna, ponieważ charakteryzuje się wyższym poziomem pH niż kranówka czy nawet woda mineralna (odczyn powyżej 7,9, a czasami nawet 9). Jej picie na co dzień pozwala na szybsze pozbywanie się szkodliwych substancji z organizmu i gwarantuje optymalny poziom nawodnienia, a to jedynie podstawowe korzyści. Co istotne, zapewnimy ją sobie niewielkim kosztem – w internecie, m.in. na http://aqua-alkalik.pl/woda-alkaliczna-warszawa/ można bowiem kupić specjalne filtry do wody alkalicznej.

Zadbaj o zdrowie i uchroń się przed wieloma chorobami

Woda alkaliczna przede wszystkim ogranicza zakwaszenie organizmu, dzięki czemu minimalizuje ryzyko wystąpienia takich groźnych chorób, jak choćby miażdżyca, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, a także osteoporoza. Polecana jest osobom będącym na diecie, prowadzącym siedzący tryb życia i permanentnie zestresowanym oraz zmęczonym, gdyż skutecznie dodaje energii i oczyszcza organizm z wszelkiego rodzaju toksyn. Jest również najlepszym napojem dla profesjonalnych sportowców – w znacznym stopniu redukuje bowiem zakwasy.

Jej regularne spożywanie pozytywnie wpływa nie tylko na metabolizm i funkcjonowanie układu pokarmowego, ale także na całą gospodarkę lipidową. Inne korzyści płynące z picia omawianej wody to m.in.: skuteczne pozbycie się problemów skórnych (ogranicza rozwój wolnych rodników), poprawa pracy serca i układu krążenia, brak zaparć, lepsze utlenienie krwi, ograniczenie ryzyka zachorowania na depresję, mniejsza podatność na czynniki wywołujące alergię oraz zmniejszenie zapotrzebowania na insulinę u osób cierpiących na cukrzycę. Nie dziwi zatem fakt, że zaopatrują się w nią nie tylko osoby prywatne, ale też firmy (dla pracowników). Jeśli jesteśmy właścicielami podmiotu gospodarczego, to powinniśmy pomyśleć o producencie wody alkalicznej oferującym ją w ilościach hurtowych, po niższej cenie niż regularna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × cztery =