Life & Style

Jakie zdjęcie zrobić do CV?

Jakie zdjęcie zrobić do CV?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeżeli szukamy pracy, to nasze dokumenty aplikacyjne powinny być w pełni profesjonalne. Każdy element jest ważny, nie tylko doświadczenie i wykształcenie, ale i nasz wizerunek, a ten potencjalny pracodawca może zobaczyć właśnie na zdjęciu. W Polsce przyjęło się, że fotografia stanowi integralny element CV.

Jakie wymogi powinno spełniać zdjęcie do CV?

Warto zwrócić uwagę na trzy elementy:

  1. Zdjęcie do CV musi pokazywać eksperta, a nie osobę na wakacjach. Będziemy na nim prezentowali siebie, jako markę, a schludny i zadbany wygląd jest naszą wizytówką i informacją dla potencjalnego pracodawcy.
  2. Nie trzeba jechać do innego miasta w poszukiwaniu najlepszego eksperta, warto wykonać zdjęcie na miejscu. Pomocy w tym zakresie udzieli nam np. profesjonalny fotograf w Łodzi.
  3. Wizyta w salonie fotograficznym musi być poprzedzona przygotowaniami z naszej strony.

Jak się przygotować?

Warto ubrać się adekwatnie do stanowiska na jakie aplikujemy. Strój wizytowy sprawdzi się w większości przypadków. Powinniśmy także wziąć pod uwagę odcień naszej cery i dobrać ubranie w taki sposób, aby nie wyglądać zbyt blado. Unikajmy dużej biżuterii. Niewskazany jest także nadmierny makijaż. Warto uwypuklić nasze mocne strony, a zakryć mankamenty, ale nie twórzmy iluzji. Należy pamiętać, że jeżeli zostaniemy wybrani do kolejnego etapu, to pracodawca zweryfikuje naszą aparycję na żywo. Ponadto wyzywający makijaż nie jest profesjonalny. Inne zasady panują w przypadku stanowisk związanych z modą, ale tam bardzo często kluczową rolę odgrywa portfolio.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*