Korzystanie z pomocy psychologicznej na szczęście przestało być powodem do wstydu. Coraz więcej osób szuka tego typu wsparcia. Niestety, bardzo często następuje to dopiero w sytuacji podbramkowej. Stanowi ostatnią deskę ratunku. Lepiej późno niż wcale, jednak można sobie zaoszczędzić wielu tygodni czy nawet miesięcy niepotrzebnego cierpienia. Na jakie sygnały powinno się zwracać uwagę, aby dać sobie pomóc odpowiednio wcześnie?

Kryzys lub trudna sytuacja

Na śmierć bliskiej osoby, rozpad związku, pogorszenie stanu zdrowia czy zwolnienie z pracy zawsze powinno się reagować natychmiastową konsultacją z psychologiem. W obliczu trudnych okoliczności warto zyskać specjalistyczne wsparcie, aby jak najlepiej zmierzyć się z problemem. Radzenie sobie w tzw. tradycyjny sposób, czyli np. picie alkoholu w przypadku mężczyzn, czy kobiecy szał zakupów nie jest najlepszym pomysłem. Zachowania kompulsywne mogą jeszcze pogorszyć zarówno samopoczucie, jak i położenie. Najlepiej więc od razu wybrać eksperta dopasowanego jak najściślej do rodzaju problemu, a także do zasobności portfela. Na stronach renomowanych poradni można znaleźć szczegółowe informacje odnośnie cen. Świetnym przykładem jest witryna: https://psychomedic.pl/cennik/.

Obniżenie nastroju, brak energii

Przejściowa chandra bez szczególnego powodu może przytrafić się każdemu. W przypadku, kiedy trwa ona ponad tydzień dobrze zasięgnąć porady psychologa. Smutek i apatia mogą stanowić pierwsze symptomy depresji. Im szybciej choroba ta zostanie zdiagnozowana, tym łatwiej ją wyleczyć. Podobnie rzecz ma się w przypadku stanów lękowych, odczuwania niepewności czy silnego stresu. Ponadto osoby mocno zestresowane np. z powodu charakteru swojej pracy zawodowej powinny co jakiś czas odbywać trening relaksacyjny ze specjalistą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 3 =